Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede İBB'nin mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı.  Konu ile ilgili İBB'den açıklama geldi.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı. Bakanlığın yayımladığı genelge ile İBB'nin mobil ekmek büfelerinde ekmek satışı yasaklanmış oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı‘nın yayımladığı 21 Ocak 2021 tarihli genelgede, mobil araçlarda ekmek satışı yasaklandı. 

Yayınlanan genelge ile birlikte artık pazarlar dışında seyyar araçlar ve mobil araçlar ile manav, kasap ve sokaklarda ambalajsız veya ambalajlı ekmek, diğer ekmek çeşitleri ve pide satışı yapılamayacak.

Tarım Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge şöyle:  

İBB'DEN PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Halk Ekmek mobil araçlarını da kapsayan bu genelge sonrası sosyal medya üzerinden paylaşım yaptı. Halk Ekmek büfelerinin listesini yayımlayan İBB, "Halk Ekmek halkın ekmeğidir" notunu düştü.

İşte o liste: 

 

MURAT ONGUN: GEREKİRSE EVİNİZE TESLİM EDERİZ

Konu ile ilgili İBB Sözcüsü Murat Ongun açıklama yaptı. Ongun, "İstanbul Halk Ekmek, mobil hizmet araçları ile İstanbullulara sağlıklı ve ucuz ekmek hizmetini her koşulda sürdürecektir. Vatandaşlarımız kamuoyuna yansıyan haberlerle ilgili endişe etmesin. Gerekirse ihtiyaç duyduğunuz ekmeği evinize teslim ederiz." dedi.